Monety we wnętrzu - inspiracje i realizacje

21 kwi 2021


Cześć! :)
Projektowanie, urządzanie i ręczne wykonywanie ozdób do własnego domu to źródło ogromnej satysfakcji. Pod warunkiem, że to lubimy! :) Dzisiaj przedstawię Wam dość pracochłonne, czasochłonne i przede wszystkim precyzyjne realizacje z wykorzystaniem monet jedno centowych. Można wykorzystać również jednogroszówki lub monety o najmniejszym nominale z każdej innej waluty :)


1. Podłoga z jednogroszówek - czyli "penny floor". Wygląda fenomenalnie. Pytanie tylko ile takich małych monet jest potrzebnych do pokrycia całej podłogi, oraz jak długo musi trwać jej położenie? :)2.Realizacja z prawej przedstawia podłogę pod prysznicem w zestawieniu ze zdobionymi kaflami na ścianie. Nie widzę tego typu łazienki u siebie w domu, ale uważam, że sprawdziłaby się świetnie w hotelu, który lubi zaskakiwać nieoczekiwanymi rozwiązaniami w swoich pomieszczeniach :)

3. Jeśli powyższe zadanie Was przeraża to może spodoba się Wam ten projekt. Napis EAT w kuchni to jedna z najpopularniejszych dekoracji. Litery możesz wykonać samodzielnie np. ze styroduru (dostępny w sklepach artystycznych, lepszy w obróbce od styropianu :)), spreyem nadać kolor podkładu i przykleić monety jednogroszowe.


4. Lustro, w tym przypadku nad prostą, czarną konsolą, nadaje charakteru i przynajmniej na zdjęciach wygląda elegancko (z daleka nie widać, że są to monety, a te odbijają światło dając efekt WOW). Ciekawe jak wyglądałoby okrągłe lustro ozdobione w ten sposób, zawieszone nad kominkiem :)


5. Na koniec ściana, która zachwyca - oświetlenie dodaje blasku. Z tego, co widać na zdjęciach to prawdopodobnie nie są jednogroszowe monety, ale mieniąca się mozaika. Jak Wam się podoba? :)


Co sądzicie o takich realizacjach? :)


Zdjęcia: 1/2/3