Noc designu w Domarze

24 cze 2015
Witajcie! :)
W czwartek odbyła się7. Noc z Designem w Galerii Wnętrz Domar we Wrocławiu. W tym roku przewodnim tematem był LAS.

"Oddychanie lasem to najnowszy trend na świecie. Badania pokazują, że las ma zbawienny wpływ: znacznie obniża ciśnienie krwi, tętno i poziom kortyzolu. Przebywanie w atmosferze lasu jest podstawową metodą łagodzenia stresu..."
 *
[Natalia] - Zdecydowanie się z tym zgadzam, las działa fantastycznie - miałam okazję w zeszłym tygodniu wejść na Ślężę - i mimo fizycznego zmęczenia czułam się zrelaksowana i wyciszona.

Podczas Nocy Designu, niedaleko stoiska z eko-kominkami unosił się zapach palonych brzóz - wydawał się autentyczny i naturalny. Był bardzo przyjemny.

Spodobała mi się tablica magnetyczna, na której nadrukowana jest ziemia, a dzieci (i dorośli!) mogą przyczepiać do niej magnesy z zaskakującymi nadrukami. Nie zrobiłam zdjęcia, ale obecnie w Muzeum Współczesnym jest podobna tablica w innej tematyce:
fot. Artur Szczepaniak

To wystawa interaktywna UZEWNĘTRZNIACZ Patrycji Mastej. Powyższy motyw dostępny do 30.09.2015, następnie tematyka będzie zmieniona właśnie na tę pod ziemią :) Dłonie z dżdżownicami jako magnesy były wstrętne i intrygujące jednocześnie ;) Z synkiem na pewno pójdziemy do MWW, bo magesy można przeklejać do woli! :)

Wracając do Nocy Designu obeszłam niemal wszystkie ekspozycje i złapałam kilka do pamięci aparatu, moje ulubione strzały:


Kuchnie marzeń:

Świetne krzesła i lustro:

Fajne rozwiązanie do małej sypialni i garderoba:

*

Oprócz możliwości obejrzenia ekspozycji były pokazy nowości, więcej informacji tutaj.


**
[Monika]

Przechadzając się alejkami Domaru pewien jeleń wzbudził moje ogromne zainteresowanie. Zatrzymałam się w półkroku popatrzyłam, rozpoznałam i pomyślałam "o, kolejne drzwi oklejone tandetną naklejka", ale mimo wszystko wzór był ciekawy, więc postanowiłam wejść do środka i pomacać to cudo. Ku mojemu zaskoczeniu domniemana "tandetna naklejka" okazała się grawerem. Firma Creadoor Desing potraktowała dość banalny temat "drzwi" w sposób niebanalny. I chwała im za to.

Nie dowiedziałam się w jaki sposób są robione drzwi ale na moje oko wyglądają jak grawerowane na cnc. Więc problem odłażącej naklejki mamy z głowy. Z ciekawości weszłam na stronkę producenta.
i pisze on, iż na drzwiach jest grafika 3d. Jednak dla mnie grafika 3d powinna być wypukła? A wzory były wklęsłe ewidentnie z lekkimi charakterystycznymi przepaleniami.

Producent oferuje nam różne kombinacje drzwi. Przesuwne, jednoskrzydłowe, dwuskrzydłowe, dzielone lub w całości, białe czarne żółte itd. Na stronie jest dużo dostępnych wzorów od flory i fauny po lofty.

Jeżeli nic nie wpadnie nam w oko zawsze możemy przysłać własna grafikę, która zostanie zrealizowana na naszych drzwiach.

Czy taki element może być dominującym elementem wnętrza? Ja jestem zdecydowanie na tak, a Wy?
**

Podczas eventu można skorzystać z rabatów od 5 do nawet 50%. Dotyczą one nie tylko mebli, ale również wanien, tkanin oraz lamp.


Interesują Was nowe trendy w designie, czy jesteście raczej zwolennikami klasyki? :) 
Pozdrawiamy! :)