DIY - Biżuteria, która idealnie pasuje do małej czarnej

28 lip 2015


Cześć!
Zapewne każda z nas czasem czuje potrzebę, aby mieć coś, czego nie ma nikt inny. Czegoś wyjątkowego, czasem jednorazowego. Bo przecież wstydem jest dla większości z nas ubranie tej samej sukienki na dwa wesela, które odbywają się w tym samym gronie. Czasem są to też imprezy firmowe, imieniny, urodziny - imprezy okolicznościowe. Najlepszym sposobem na posiadanie wyjątkowego przedmiotu - jest zrobienie go własnoręcznie.

No chyba, że jakaś laska widziała ten sam DIY, co my :D

Chciałam Wam dzisiaj pokazać, jak przygotowałam zestaw banalnej do wykonania biżuterii - kolczyków i bransoletki.

Czas wykonania bransoletki jest dłuższy ze względu na schnięcie farby i kleju. Zajęła mi ona około 3 godzinki (z czego samo robienie jakieś 45 minut).

Materiały potrzebne do wykonania wieczorowej bransoletki:
1. Pędzel do nakładania farby akrylowej
2. Farba akrylowa - użyłam farby firmy "Maimeri" w kolorze platynowym
3. Drewniana bransoletka
4. "Frędzle" cięte z metra z pasmanterii
5. Klej vikol
6. Czarny filc
7. Nożyczki i ... trochę cierpliwości ;)


Krok 1. Jeżeli drewniana bransoletka jest gładka nie trzeba jej szlifować. Wewnętrzna strona im bardziej chropowata, tym lepiej. Malujemy bransoletkę z zewnątrz minimum 3 razy. Farba, którą użyłam jest słabo kryjąca - stąd tyle warstw, ale kolor zyskuje piękny kolor platyny z lekkim błyskiem.


Krok 2. Odmierzamy "frędzle" według obwodu bransoletki! I ciachamy odpowiednią długość.Krok 3. Następnie za pomocą kleju przyklejamy nasze "sznurki" od wewnątrz do bransoletki. Sklejamy także miejsce po cięciu aby materiał nie rozszedł się.


Krok 4. Wycinanym odpowiedniej szerokości i długość filcowy pasek. Filc będzie wykończeniem wewnętrznym. Jak wycięłam taka długość aby były dwie warstwy, ponieważ użyłam filcu o grubości 1 mm z Empiku.


 Krok 5. Nakładamy od wewnątrz tyle kleju ile wlezie :) byle nie przesadzić!!! Użyłam wykałaczki  było mi łatwiej rozprowadzić klej. Naklejamy filcowy pasek. Czarny filc doskonale maskuje bród :),  który niestety na jasnych kolorach pojawił by się natychmiast. Bransoletka gotowa.


Przejdźmy teraz do kolczyków, których wykonanie zajęło mi 20 minut :) i chyba dlatego sprawiły mi one taka radochę.

Potrzebujemy:
1. Bigle, użyłam srebrnych ponieważ na inne metale mam uczulenie
2. Frędzle
3. Klej Vikol
4. Wykończenie kolczyka, w którym mocujemy nasze frędzle
5. Koraliki, kółeczka, nożyczki

Do dzieła czas start :)

Krok 1. Zwijamy sznurki z szerszej strony (takiej a'la koronkowej) tak, abyśmy mogli odmierzyć potrzebną ilość.


Krok 2. Na szerszej stronie nakładamy klej i zwijamy w rulon.


Krok 3. Przygotowujemy część mocowaną do bigla, na której będzie wisiał kolczyk. Nawlekłam 3  koraliki naprzemiennie białe z czarnym. Połączyłam z biglem i zrobiłam mały haczyk, który  pozwolił mi na połączenie z resztą kolczyka.


Krok 4. Po przeschnięciu kleju nakładamy niewielką ilość do wnętrza mocowania i wkładamy nasze  zrolowane frędzle. Łączymy z biglem i "WŁALA" nasze kolczyki  są gotowe :) 

Takie tutoriale osobiście bardzo lubię. Krótko zwięźle i na temat.

Jak Wam się podoba zestaw? Włożyłybyście coś takiego np. na randkę, bądź inne ważne spotkanie?

Czekam na Wasze odpowiedzi.

by Monika