DIY - Oryginalne i efektowne opakowanie na butelkę

21 lip 2015
Witajcie :)

Na początku miesiąca miałam okazję być na przecudnym weselu. Sama ceremonia i późniejsza zabawa - wręcz świetne :) Nie wiem jak jest u Was, ale u mnie sporo znajomych zamiast bukietów kwiatów proszą o coś innego np. butelkę dobrego wina, jakiś alkohol, kupony totolotka i tym podobne. Spotkałam się nawet z tym, że państwo młodzi prosili o kredki, bloki i zeszyty :D (oczywiście w słusznym celu - dla biednych dzieci). Okej, dobrze jest dostawać kwiatki, ale dobrze jest też mieć pełną piwniczkę :D

Na weselu, na którym byłam, poproszono o butelkę dobrego trunku. Z chłopakiem kupiliśmy winko. Postanowiłam sama zrobić opakowanie. Nie byłabym sobą, gdybym komuś nie dała czegoś samodzielnie zrobionego.
Do własnoręcznego wykonania opakowania na wino potrzeba nam:

1. butelka dobrego trunku
2. szary papier
3. brązowy sznurek
4. ozdobne koraliki
5. nożyczki 
6. troszkę cierpliwości przy wiązaniu supełkówKrok 1:

Butelkę zwijamy w rulon z szarego papieru. Arkusz ma ok 50x50cm. Spód zaginamy do środka.

Krok 2.

Ucinamy cztery kawałki sznurka o długości ok. 100 cm każdy. Łączymy po dwa. Dokładnie na środku krzyżujemy je (tak jak na zdjęciu poniżej). Dobrze jest zrobić supeł,  ułatwi to nam późniejszą pracę. Na środek stawiamy naszą butelkę w rulonie.


Krok 3:

Zaczynamy zabawę w supełki :) pierwszy znajduje się tuż nad spodem butelki. Każdą parę sznurków wiążemy ze sobą. Następne supełki powstają po złączeniu dwie skrajnych linek parę cm wyżej. Powstają nam romby.  Pięter supełków robimy wg uznania. W moim przypadku są to 4 piętra. Dobrze jest przy ich wiązaniu naciągać sznurek do góry, alby papier dobrze przylegał do butelki.
Przy szyjce butelki obwiązujemy sznureczkami i ściśle związujemy. 
Krok 3:

Skracamy za długie sznureczki, a na  końce doczepiamy koraliki.
Użyłam takich imitujących kryształki (wielkości 8 i 10 mm) - mały akcent na ślub :)
Dostosujmy się do okoliczności.

Tym bardzo prostym sposobem mamy zapakowaną butelkę. Nic tak nie cieszy oka, jak coś zrobionego przez siebie zwłaszcza, że jest to prezent dla kogoś.

Atuty takiego opakowania:

- własnoręcznie robione
- oryginalne
- bez porównania z często tandetnymi woreczkami na prezent
- tanie
- łatwe!
Jak Wam się podoba takie opakowanie?
Lubicie dostawać prezenty handmade?

bo ja
UWIELBIAM ;)

pozdrawiam

  opakowanie zrobiła
  i słowa skleiła Ilona