Industrialne lampy, półki z rur!

24 wrz 2015
źródło: diyforlife.com/plumbing-pipe-shelves-hangers/
Zapewne każdy z Was napotkał w internecie na dodatki do mieszkania wykonane z rur. Myślę że są one wykonane z żelaza bądź stali a czasem i pcv. Moja babcia ma takie, którymi doprowadzony jest gaz do kuchenki.


Pierwsze wzmianki o rurach napotkałam w 2012 roku, kiedy jeszcze byłam na studiach i mocno interesowałam się upcyklingiem. Podobno przygodę z lampami zapoczątkowała para z Izraela. W trosce o środowisko zainteresowali się jakże ciekawym odpadem ze starych instalacji. Stworzyli oni markę Kozo. Charakterystyczne lampy wykonane z "rurowych odpadów" obiegły cały świat.

źródło: www.kozo-lamp.com/categories/catalog.html
W ofercie możemy znaleźć kinkiety, lampki do sypialni, biurkowe i podłogowe. Ciekawym rozwiązaniem jest włącznik wykonany z kurka. A dodatkową zaletą waga, są one dość ciężkie (przeciętna stołowa lampka 3 - 4 kg) więc w razie włamania śmiało można użyć do samoobrony :)
źródło: www.kozo-lamp.com/categories/catalog.html
W ślad za rurowym upcyklingiem w internecie zaczęły się pojawiać wszelkiego typu przedmioty do domu. Od designerskich regałów po podkładki pod laptopy. Dlaczego zyskały one taką popularność? Myślę że przez solidność i wytrzymałość materiału. A wy jak sądzicie?

Ze względu na wytrzymałość, ciekawym i praktycznym pomysłem są regały i wszelkiego rodzaju półki, nawet te książkowe.

źródło: 1.www.omerohome.com/blog/reclaimed-wood-does-world-good 2. www.pinterest.com 3. sites.google.com/site/amddchicago/
źródło: www.blurppy.com 
źródło: 1. www.simplifiedbuilding.com/blog/10-diy-industrial-shelf-ideas/ 2. /www.simplifiedbuilding.com/blog/10-diy-industrial-shelf-ideas/
A tutaj znajdziecie ciekawy DIY domowego taniego zaparzacza do kawki :)
Uważam, że tego typu zaparzacze mogłyby pojawić się w tych hipsterskich coffee barach. Całkiem fajny pomysł, który z pewnością by przyciągał.

Znaleziony w sieci mały DIY na podkładkę do laptopa z rur pvc. Jedyne co to na zgięciach dodałabym gumowe podkładki aby podstawka się nie ślizgała.
źródło: refurbished-ideas.com/reuse-pvc-pipes/
A na samiusieńki koniec trochę komercyjnie, krany Watermark Desing. Podchwycili pomysł i ruszyli na szerokie wody.

źródło: http://watermarkphotogallery.com/galleries/contemporary/elan38

źródło: http://watermarkphotogallery.com/galleries/contemporary/elan38

Zaciekawiły mnie te pomysły a może nawet i zainspirowały. Okaże się w najbliższym czasie :) A czy Wy macie tego typu dodatki? A może zachęciłam Was do dzieła?

tekst by Monika