Washi tape - design na studencką kieszeń

21 kwi 2022
źródło: www.brit.co/wall-art-contact-paper/
Cześć!
Dzisiejszym wpisem chciałabym zapoczątkować serię kilku postów skierowana głownie do studentów. Jak ogólnie wiadomo studenci grosze nie śmierdzą. Zazwyczaj mieszkają w wynajmowanych mieszkaniach, które często odbiegają od naszych indywidualnych upodobań. Jeszcze gorzej bywa w akademikach, kiedy to odziedziczamy pokój po kimś. Jak wiadomo te pokoje nie są zbyt często odświeżane :)


Miałam kiedyś znajomych w akademiku, którzy odziedziczyli pokój po poprzednich lokatorach. Meble przesiąknięte były zapachem tytoniu a ściany cóż.... może lepiej nie będę się rozpisywać na ich temat :)

Bywają różni studenci jak i wynajmujący. Na nowocześnie i przemyślanie urządzone mieszkanie, przeciętnego studenciaka po prostu nie stać. A i sami właściciele nie zawsze wpuszczą młodziaka do mieszkania. M4 na studencką kieszeń zazwyczaj są mieszkaniami z kanapą i szafą, wyposażoną kuchnią i łazienką. Oczywiście nie może zabraknąć w nich ścian :) Jedynym z tanich sposobów na ich odświeżenie jest taśma Washi Tape. Papierowa, lekko przezroczysta a przede wszystkim łatwa w montażu jak i demontażu :)

A oto kilka propozycji wykorzystania na ścianach
źródło: www.pinterest.com

źródło:decorbook.com/2015/03/15/50-decorating-ideas-to-live-by-49-washi-tape/

źródło: www.brit.co/diy-washi-wallpaper/

A tego typu kalendarz na pewno podczas sesji przyda się nie jednemu zapominalskiemu!

źródło: www.pinterest.com


Proste geometryczne i dominujące. Tego typu wzór odwróci uwagę od największego bałaganu :D
W sieci można znaleźć ogromne ilości taśm, miliony wzorów i kolorów czekających na Naszą kreatywność. Cena jednej rolki ok. 10m to 8-12 zł w zależności od wzoru.

Innym rozwiązaniem są naklejki ścienne. Za kilkadziesiąt złotych można kupić ich niezła ilość. Za około 10 sztuk trzeba zapłacić 10 zł. Wszystko zależy od rozmiaru i wzoru. Nie biorę pod uwagę tych dużych, ponieważ nie jestem ich zwolenniczką. (po prostu po pewnym czasie zaczynają odłazić od ściany) o wiele łatwiej jest wymienić pojedynczy element.

źródło: yokodesign.pl/naklejki-na-sciane-trojkaty-6cm-ab034,id919.html

źródło: yokodesign.pl/naklejki-na-sciane-trojkaty-6cm-ab034,id919.html

źródło: yokodesign.pl/naklejki-na-sciane-trojkaty-6cm-ab034,id919.html
Symetria i powtarzalność dają równie ciekawe efekty co taśma papierowa Washi. W tym wypadku nie blokuje nas wyobraźnia a zachowanie symetrii i powtarzalności wzoru doda estetyki i ładu. I tak za kilkadziesiąt złotych można odświeżyć swoje cztery kąty i poczuć się w nim lepiej a w razie przeprowadzi wystarczy po prostu zerwać taśmę/naklejki ze ścian.


Każdy chce aby jego miejsce było jak najbardziej zintegrowane z jego osobowością. Studenciaki w dzisiejszych czasach mają "łatwiej". Duża ilość DIY z ogólno dostępnych materiałów pozwalają w tani i łatwy sposób dopasować przestrzeń na najbliższy czas :) ale o tym w następnych postach. Zapraszam!

A wy macie jakieś doświadczenia z urządzania studenckiego M4 ?:)

tekst by Monika