Biel jako idealne tło dla roślin

19 sty 2016

Nasze domu czy mieszkania to oaza spokoju, miejsce gdzie regenerujemy siły i marzymy o tym, żeby te cztery kąty były wyjątkowe. Sięgamy po nietuzinkowe rozwiązania, które budzą zachwyt u gości do nas przybywających ale i cieszą nasze oko. A gdzie człowiek najlepiej wypoczywa? Wśród natury :)


Rośliny pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie, regenerację sił i nastrój, oczyszczają powietrze, a nawet produkują tlen (!). Posiadanie roślin w domu to samo zdrowie aczkolwiek sama ich hodowla nie jest łatwą sprawą. Z autopsji wiem, że trzeba "mieć rękę" do tego. Ale nie ma co się nie zniechęcać, wybór roślin jest w tej chwili na tyle ogromy, że z łatwością dobierzemy takie, którymi jesteśmy się w stanie zaopiekować.


Obecnie w trendach zauważamy obfitość w skandynawskie wnętrza, białe i przepełnione jasnością. Taki design to idealne tło dla roślin doniczkowych. Połączenie tych dwóch elementów: roślin i bieli, wywoła wrażenie świeżości i będzie uspokajająco działać na nasz wzrok. Warto też zwrócić uwagę na to w jakich pojemnikach trzymamy planty. Kiedyś były to jedynie donice ceramiczne, w tej chwili coraz częściej wszelkie osłonki są produkowane z tworzyw sztucznych. Ale wcale nie musimy się ograniczać wyborem pomiędzy nimi. Możemy użyć każdego odpowiedniego naczynia. Liczy się pomysł i jasno sprecyzowana wizja ułożenia pojemników.

We wnętrzach rośliny możemy zastosować jako jeden z elementów dekoracyjnych, uzupełniających look pomieszczenia, ale również sprawić że to one będą głównym elementem przyciągającym wzrok.
Rośliny w naszym domu mogą być wszędzie - od salonu, przez kuchnię, sypialnię aż po łazienkę czy biuro.


źródła zdjęć 1/2/3/4/5/6

~ Ilona