Aranżacja małej łazienki dla Pawła

8 mar 2016

Cześć!

Dwa tygodnie temu zgłosił się do mnie Pan Paweł w sprawie wykonania dla niego aranżacji małej. Wiem Pawle "Pan" brzmi głupio :) A więc Paweł jak każdy mężczyzna wiedział czego chce. Ja miała wykonać tylko wizualizację aby mógł utwierdzić się w swoich przekonaniach, jak to na prawdziwego mężczyznę przystało :)

Układ małej łazienki Pawła


Wnęka między ściną C i D zaplanowana jest na zabudowę bojlera oraz kosz na pranie. Uchwyty na papier toaletowy oraz szczotkę do wc celowo nie są pokazane ponieważ będą schowane w szafce.


Ściana A, B oraz ściana C miały być wyłożone konkretnymi płytkami do wysokości 225 cm. Płytki imitujące beton ITT z kolekcji Factory kolor "Bianco". Barwa coś między szarym a beżowym.
Na posadzce Paweł preferował płytki drewnopodobne "Nie za ciemne, nie za jasne" takie po środku (:


Ściana D, E i F powinny być pomalowane na szaro bądź biało od 225 wzwyż. Kolor szary - farba lateksowa Śnieżka "Barwy Natury" kolor Srebrzysty (sama mam ten kolor na ścianie jedynie rozcieńczony białą farbą z tej samej serii, kolor prosto z pudełka jest dla mnie za ciemny).

Na posadzkę zaproponowałam płytki drewnopodobne firmy Xilema 20x80 i 12,7x80 w różnych rozmiarach aby posadzka nie była jednolitej, co do tak małej powierzchni nie jest wskazane.
Aby Paweł mógł się golić potrzebował lustra i to na całej szerokości ściany A od 110 cm wzwyż. Pod lustrem blat drewniany z nastawianą umywalką oraz baterią stojącą "słupkową". Bateria prysznicowa jak i odpływ ścienny znajdują się na ścianie A. W jednej wersji opcja bez szafki w drugiej opcji z szafką pod blatem.


Obok prysznica znajduje się zabudowa z bojlerem (100x80cm) oraz koszem na pranie uchylnym.


Tak wyglądała realizacja pomysłu Pawła. Lustro na całej ścianie, sufit obniżony z ledami przy ścianie z lustrem i równoległej do niej.

Aranżacja małej łazienki - wersja I

Należałoby dociąć płytki i stworzyć cokół aby przycisk nie był podzielony na pół przez lustro i płytki. 

Aranżacja małej łazienki - wersja II

Z niewielką różnicą polegającą na oddzieleniu lustra od szarych kafli, płytkami z podłogi. Dzięki temu nie trzeba docinać szarych kafli o szerokości 50 cm.A ja jak każda baba musiałam dodać coś od siebie bo jak by to było gdyby kobieta zgadzała się w 100% z facetem. Nierealne!!! tym bardziej że jestem koziorożcem i jednocześnie tygrysem w chińskim horoskopie :)

Aranżacja małej łazienki - wersja III

W mojej propozycji kabina prysznicowa została wyłożona po części płytkami drewnopodobnymi i szarymi. Część centralna nad WC to płytki Venus xilo Decorre Argent R 15x90cm. W tej części również obniżyłam sufit, który podświetlony jest ledami. Płytki "w paski" urzekły mnie tym iż też są "drewnopodobne" w kolorze szarości coś pięknego. W tej serii występują jeszcze modele o mniejszym "zagęszczeniu" ukośnych paseczków.  Boiler zabudowany został płytą w kolorze blatu i szafki pod zlewem. No i lustro w drewnianej ramie.
Aranżacja małej łazienki wersja IV

W wersji IV dodałam pasek z płytek szarych drewnopodobnych na podłodze. Tak, że powstały 3 strefy w małej łazience. Prysznic, WC oraz część z umywalką. 


Aranżacja małej łazienki wersja V

W tej wersji  w łazience zmianie uległo ustawienie płytek. W jednej połowie łazienki na ścianie znalazły się płytki betonopodobne. Szafka pod blatem w kolorze białym. Ściana przy lustrze do wysokości 90 cm wykończona została płytami drewnopodobnymi. Szerokość lustra rozciąga se od jednej krawędzi blatu do zbiegu ścian E i F.

Którą wersję wybieracie dla siebie i przede wszystkim dlaczego? Moim faworytem jest wersja III i IV. Uwielbiam symetrię i jednocześnie podziały.  Mimo że mam duszę artystki to umysł całkowicie techniczny, matematyczny i praktyczny.

Panie Pawle czekamy na zdjęcia z realizacji (:
tekst  by Monika