Płytki łazienkowe Tubądzin - Nowości 2016

17 kwi 2016
Niecały miesiąc temu marka Tubądzin, jeden z czołowych producentów płytek ceramicznych wypuściła na rynek 3 nowe kolekcje, które dość mocno odbiegają od obecnie panujących trendów szarości i bieli.

Kolekcja Royal Palace

Jak sama nazwa wskazuje jest to kolekcja skierowana do osób lubiących elegancję w klasycznym stylu z naturalizmem stylu japońskiego, bo taka jest właśnie nowa kolekcja Royal Palace od Tubądzina. Czystość, świeżość, biel i drewno sprawiają, że każdy odnajdzie trochę ciepła w samotności. W chwilach całkowitego zapomnienia w pomieszczeniu, bez którego żaden dom nie miał by najmniejszej wartości - Łazienka- To w niej mamy codziennie te 15 minut dla siebie. Z dala od codziennych czynności, wrzasków czy innych dźwięków. 

 Wanna pełna piany, szum fal lecących z głośnika i aromatem kawy płynącym z naszej ukochanej wyszczerbionej filiżanki. Kolekcja Royal Palace zdecydowanie stworzona została z potrzeby miłości dla miłości. 
W kolekcji proste kształty, wprowadzając stateczność i dostojność. Małym kędziorkiem w Royal Palace są mozaiki o niecodziennych opływowych kształtach.

Kolekcja Abisso

Tutaj pojawiają się pospolite wzory ale w pastelowych barwach, wręcz plastelinowych, które dodają miękkości i plastyczności tym płytkom. Czy Wy też macie takie odczucie co do płytek z kolekcji Abisso co ja? Ta kolekcja zdecydowanie ma w sobie coś więcej...

W kolekcji przeważają płytki w rozmiarze 748x298 mozaika na 298x270. Niby tylko mozaika i niby w mdłych kolorach, ale jednak dalej coś w sobie ta kolekcja ma, tylko nie do końca wiem co...I te połyskujące "mini kryształki"....

Abisso to przede wszystkim prostokąty z ciętymi krawędziami i "wgnieceniami" w kształcie rombów, które są dość często powielanym kształtem ale każdorazowo z innym efektem.
 No i oczywiście w takiej kolekcji nie mogło zabraknąć ponadczasowych ceramicznych cegiełek.

Kolekcja Elementary

Z początku kolekcja wydaje się "Jak każda inna" ale przyglądając się uważnie zaczynamy zauważać drobne, ale bardzo ważnie niuanse. W kolekcja HEX postawiono na zgeometryzowanie z jednoczesnym zachowaniem gładkości powierzchni. I to jak dla mnie jest ogromny plus. 

W gładkiej płytce z kolekcji "Dimond" w standardowym rozmiarze 748x298  pojawiają się lekkie wgniecenia, które sprawiają, że płytka wygląda jak blacha perforowana a być może diamenty (jak sugeruje nazwa)?

Oczywiście nie może zabraknąć standardowych płytek w gamie aż 8 barw! Jak widać poniżej połączenie tych wszystkich barw tworzy genialne zestawienie!
Na Sam koniec producent zostawił dużego smaczka. Łączy obydwie kolekcje przedstawione wcześniej w jedną dziką kombinację kolorów kształtów i rytmu. W tej kolekcji kolory, które do tej pory były mdłe zostały połączone z odcieniami niebieskiego tworząc prawdziwą "żywą" powierzchnię. Bądź w przypadku drugim złocienie, beże i biele tworzą wielkiego GOFRA ! (:


I co sądzicie na temat tej kolekcji? Mi do gustu szczególnie przypadły "GOFRY" i styl klasyczny z nierównymi powierzchniami i spokojem Japonii. Niedługo pojawi się wpis ze stylizacją łazienki z wykorzystaniem płytek łazienkowych tych kolekcji. ZAPRASZAM!

Po więcej informacji zajrzyj na stronę producenta Tubądzin.
tekst by Monika