Szybka metamorfoza pokoju dla dziecka

1 paź 2016


Cześć!
Dzisiaj krótko, zwięźle i na temat. Za oknem paskudna pogoda, która sugeruje, że jesień już tuż tuż. Dzieciaki niedawno poszły do szkoły a i studenci zaczynają zjeżdżać do Wrocławia co widać po rosnących codziennie korkach i większej nerwowości kierowców, a że jestem "wege-rowerianką" to niestety ale daje mi się to we znaki...


Ale nie o korkach, pochmurnym niebie i koniec narzekania :) Dzisiaj chciałam Wam pokazać kilka dekoracji do pokoju dziecięcego, które być może zainspirują Was do zmiany w pokoju Waszego dziecka.

W pokoju dziecka ważne są zmiany wystroju robionych co jakiś czas (nie mówię oczywiście o zmianach co roku), ponieważ ciągłe przebywanie w jednolitym pomieszczeniu zabija w dziecku kreatywność, jak również odwagę przydatną podczas zmian w późniejszym życiu.

Zacznijmy od tych pionowych przegród, które dają zmęczonym rodzicom choć chwilę wytchnienia :)

Ściany

Jedną z fajnych opcji są fototapety ścienne, które pokrywają dużą powierzchnie ściany i pozwalają umieścić na niej dosłownie wszystko!!! Wzór na fototapecie jest tylko kwestią naszej wyobraźni, a przeważnie internetowe drukarnie mają bogatą bazę projektów i zdjęć.

I tak możemy przechodzić od motywów zwierzęcych po motywy roślinne kończąc na edukacyjnych...

Fototapety do pokoju chłopca według statystyk najczęściej wybierane są z motywami samolotów, samochodów itp.Nierzadko chłopcy również wybierają do pokoju fototapetę z ich sportowym guru, a zazwyczaj po prostu gwiazdy footbolu :)


Fototapety do pokoju dziewczynki wybierane są przeważnie te grzeczne, jasno-pastelowe motywy czy to z motywami roślinnymi czy nawiązujące do natury, liści, kwiatów itp.


Ptaki to również bardzo często wybierany motyw do pomieszczeń dla dzieci nie tylko dziewczynek ale również dla chłopców.


Kwiaty, kwiaty jeszcze raz kwiaty... i to w dodatku wdzięcznej i pięknej Magnolii.Istnieją również uniwersalne wzory fototapet dla chłopca i dla dziewczynki jednocześnie, jak te poniżej :)

Ten malutki urokliwy ptasior mnie bardzo, ale to bardzo urzekł (: tak jak serce polarnego niedźwiadka... Lubię tego typu drobne, aczkolwiek dominujące akcenty, które potrafią nadać czaru przeciętnej rzeczy.Były ściany teraz kolejna rzecz z serii niezbędnych

Mały pomocnik, który pomoże przegonić te straszne, potwory, czające się pod łóżkami, za zasłonami czy w szafach. Sama miałam lampkę nocną i nie wyobrażam sobie spania bez niej, jak i tuzina maskotek, które zresztą do tej pory towarzyszą mi podczas każdej nocy.


Biały królik jak z Alicji w krainie czarów tylko ten stoi na straży snów i nie ucieka merdając przezornie kiteczką.

Lampka niedźwiadek :) Mocno dziecinna tylko dziewczyna ze zdjęcia nad wyraz dojrzała.


A Wy mieliście lampki nocne za dzieciaka? Pomagały w odganianiu potworów i innych nieproszonych nocnych gości?

W takim razie co na podłogę?

Dywany! Żeby upadki nie bolały i w chwilach nagłego zmęczenia były ciepłą leżanką.


A gdyby tak jeszcze można byłoby połączyć poprzednie cechy z głębią oceanów? O tak!!!


A teraz przydałoby się uporządkować cały ten rozgardiasz :)

Nie wiem czy znacie firmę Timoore? Robią genialne meble do pokoju dla dzieciaków. Najfajniejsze jest to, że jest to POLSKA marka! Pokazuje to, że potrafimy odejść od PRLowskich mebli i zachodniego stylu powielanego w katalogach. i robimy naprawdę świetny design!Albo wieszak na odzież wierzchnią, jesienną i wiosenną do czego nawiązuje deszczowa chmura?


O motywach roślinnych, zwierzęcych i związanych z naturą mogłabym rozmawiać godzinami ! Tutaj nie przedstawiałam nawet kropelki w oceanie...


foto:1/2/3/4/5/6/7/8/9/10/1112/13/14/15/16/

text by Monika