DIY: Domowy przepis na odświeżacz powietrza w atomizerze

21 maj 2022

Odświeżacz powietrza. Kto z nas nie ma go w swoim domu? Nadaje on cudowny zapach pomieszczeniom, w którym spędzamy większość czasu. Dziś proponujemy wykonanie takiego właśnie środka samemu. Nie jest to trudne ani czasochłonne, natomiast efekt jest rewelacyjny.


Kiedy następnym razem w Twoim domu braknie odświeżacza będziesz bez problemu potrafiła zrobić do samodzielnie! :) Z całą pewnością będziesz zachwycona i przekonasz się, jak wciągające jest przygotowywanie własnych środków czystości i odświeżających dom.

Do wykonania odświeżacza powietrza DIY będziemy potrzebować zaledwie kilku produktów:
- butelki z atomizerem (butelka, którą widzisz na powyższym zdjęciu jest z IKEA :) - są dostępne w różnych kolorach)
- 4 łyżki wódki
- 2 szklanki wody
- ulubionego olejku eterycznego (kupicie je w każdej aptece)

Olejki eteryczne oprócz tego, że cudownie pachną mają również właściwości zdrowotne. Napiszemy krótko o ich właściwościach, dobierz jeden lub ich połączenie według potrzeb.

Te olejki nadają się świetnie do wykonania odświeżacza powietrza:

Olejek różany – ma działanie przeciwdepresyjne – zwiększa poczucie własnej wartości, zmniejsza on także uczucie niepokoju, przeciwzapalny, antywirusowy, przyspiesza gojenie ran, pomaga ukoić bóle głowy.

Olejek lawendowy – idealny w leczeniu bezsenności, wspomaga leczenie chorób układu oddechowego, odstrasza insekty, a więc będzie idealny na lato. Kiedy przygotujemy lawendowy odświeżacz powietrza kiedy komary lub inne owady są uciążliwe, możemy być spokojni, gdyż będą omijać nasze mieszanie szerokim łukiem.

Olejek cytrynowy – wspomaga odporność, pomocy w leczeniu przeziębień, dodaje energii, odstrasza owady. Chyba każdy z nas lubi odświeżający, a za razem energetyzujący zapach cytryny. Zapach ten będzie świetnym wyborem szczególnie w lato, podczas upalnych dni.

Olejek pomarańczowy - działanie przeciwzapalne, przeciwdepresyjne, antyseptyczne. Zapach pomarańczy kojarzy się ze świętami, więc można go używać właśnie w tym czasie, jednak sprawi się on również o każdej innej porze roku.

Jak wykonać odświeżacz powietrza w atomizerze samodzielnie w domu:

Do butelki z atomizerem wlewamy dwie szklanki wody, dodajemy 4 łyżki wódki oraz 40 kropli olejku eterycznego. Wszystko razem dokładnie mieszamy, wstrząsając butelką i gotowe.

Jak widzisz odświeżacz powietrza jest bardzo łatwy w wykonaniu, nie jest to również czasochłonne. Produkt zrobiony własnoręcznie o wiele bardziej cieszy, jest zdrowszy i starcza na dłużej.


Wypróbujesz ten sposób na domowy odświeżacz powietrza? :)
Który olejek najchętniej wybierzesz?