Choinka - dekoracje, trendy, kolory

17 gru 2018
Jeśli do tej pory nie zdecydowałaś w jakim stylu chcesz ubrać w tym roku choinkę to jestem przekonana, że wśród dzisiaj przedstawionych inspiracji znajdziesz kilka przydatnych pomysłów.

Główne trendy w ubieraniu choinki to przede wszystkim światełka stylizowane na stare świeczki, przyczepiane na klips do gałązek, drzewko w koszu wiklinowym i...choinka z białymi igłami!

Na stałe w kolorystycznych trendach zagościły biel, czerwień i odcienie niebieskiego, a także złoto i srebro.


Zielona choinka dekorowana na biało


Tradycyjne drzewko z białymi dekoracjami doskonale się komponuje. Białe łańcuchy, puszki i szarfy z perspektywy wyglądają, jakby na gałązkach utrzymywał się śnieg.


Choinka dekorowana szyszkami

W tym roku mój syn pomagał babci dekorować choinkę i właśnie szyszki, obok tradycyjnych, ręcznie wykonanych bombek stanowiły główne dekoracje.

Babcia zrobiła je w zeszłym roku sama, malując końcówki szyszek na złoto i przyklejając klejem na gorąco od spodu drut. Najlepiej wygląda zielony, bo po owinięciu wokół gałązek nie rzuca się w oczy.

Innym sposobem na bomki jest przypocowanie do nich naruralnego sznurka lub wstążki. Wszystkie te sposoby wyglądają cudownie, szyszka i choinka to przecież nieodłączna para.Choinka w wiklinowym koszu

Ten trend jest jednym z moich ulubionych, w połączeniu z dekoracjami z prawdziwych szyszek będą tworzyły doskonały zestaw.  Niezależnie od tego, czy decydujesz się na drzewko ścięte, czy w donicy koszyk wiklinowy będzie pięknym i modnym wykończeniem. Zmierz dokładnie jego wielkość przed kupnem i dopasuj do stojaka.


Biała choinka - jak ją udekorować?


Przyznam szczerze, że białe choinki nie skradły mojego serca i jestem ogromną fanką tradycyjnej, zielonej wersji, ale z tego, co obserwuję jest to gorący trend i nie mogło zabraknąć inspiracji również dla fanów drzewek w kolorze śniegu.

Na białych gałązkach będą doskonale komponowały się zarówno czerwone, jak i niebieskie dekoracje. Różowe złoto, białe bombki i delikatne, zarówno srebrne, jak i złote dekoracje również wyglądają wspaniale. Najlepsze będą lampki z białym lub żółtym światłem.Jak w tym roku wygląda Twoja wymarzona choinka? :)
Możesz wkleić jej zdjęcie w komentarzu!