Living Coral czyli kolor roku 2019 we wnętrzach

1 sty 2019


Każdego roku Pantone wybiera barwę, która będzie dominować w projektowaniu. W 2019 roku tym kolorem jest LIVING CORAL 16-1546. O tym, jak we wnętrzach używać tę żywą i energytyzującą barwę dowiesz się z poniższego postu.

Firma Pantone od wielu lat jest liderem na rynku kolorystycznym i wyznacza trendy w kolorach. Co roku Pantone ogłasza kolor roku, który staje się inspiracją dla projektantów, artystów, dekoratorów wnętrz i producentów produktów z różnych branż. Firma Pantone opracowuje też zestawy kolorów i palet, które pomagają w doborze kolorów do projektów i produktów. Pantone ma duży wpływ na modę, design, reklamę i inne dziedziny związane z estetyką i wizualizacją.

Z jakimi barwami łączyć kolor koralowy?

Według Pantone, kolor Living Coral 16-1546 ma charakterystyczne właściwości, takie jak energię, optymizm, ciepło i przyjazność. Kolor ten może być wykorzystany w różnych stylach aranżacyjnych i wnętrzarskich, w zależności od preferencji i gustu. W aranżacji wnętrz, Living Coral może zostać zastosowany na ścianach, w dodatkach, meblach, dekoracjach, a nawet w tkaninach i dywanach. Ponadto, Pantone sugeruje łączenie Living Coral z kolorami takimi jak błękitne, zielone i szare, aby uzyskać spokojną i stonowaną kolorystykę, a także z odcieniami czerwieni, brązu i złota, aby uzyskać bardziej eleganckie i zmysłowe wnętrza. Kolor Living Coral może być stosowany zarówno w nowoczesnych jak i tradycyjnych aranżacjach, w zależności od zestawienia z innymi kolorami i materiałami.

Dodatki w kolorach Pantone 2019 Living Coral

Pantone to międzynarodowa firma specjalizująca się w identyfikacji kolorów. Pracuje ona głównie dla przemysłu graficznego, mody i designu, a jej głównym produktem jest Pantone Matching System (PMS) - standardowy system kolorów używany w przemyśle graficznym, który umożliwia jednoznaczne określenie koloru poprzez kod numeryczny.