Trendy wnętrzarskie na 2022 rok – co będzie modne?

16 lis 2021

Zostało niewiele ponad miesiąc do zakończenia 2021 roku, dlatego to świetna okazja, aby przyjrzeć się trendom wnętrzarskim, które będą obowiązywać w kolejnym sezonie. Na co będą mogli liczyć klienci? Na pewno na wciąż modne naturalne materiały, a wśród nich dominujący bambus, fioletowe odcienie, które mocno będą konkurować z lubianą zielenią, a także geometryczne formy i ciekawe krzywizny. Wszystkie modne kolory, kompozycje czy kształty spotkamy wśród mebli, dekoracji, użytkowych dodatków, ale i oświetlenia. Bez lamp bowiem nie obejdzie się żadne funkcjonalne i estetyczne wnętrze.
Jak nadchodzące trendy wpłyną na rynek oświetleniowy? Sprawdźmy!

W zgodzie z naturą

Z mody nie wychodzą materiały naturalne. W 2022 roku prym będzie wieść wśród nich bambus. Surowiec elastyczny, lekki, pozwalający na tworzenie ciekawych kompozycji. Bambus na pewno znajdzie się wśród konstrukcji oświetlenia. Nie jest to jednak jedyny materiał naturalny, który pokochaliśmy we wnętrzach. Modne wnętrza będą idealnym tłem dla lamp drewnianych oraz tych łączonych z metalowymi elementami. Takie ciekawe kompozycje można znaleźć w sklepie https://lampy.it/. Świetnie sprawdzą się zarówno pośród aranżacji klasycznych, rustykalnych, skandynawskich, jak i nieco bardziej egzotycznych. Nie będą od nich stronić również wystroje nowoczesne, minimalistyczne i industrialne. W loftach połączenie drewna z metalem to niemalże obowiązkowy element wyposażenia.

Fiolety górują nad zielenią

Od dłuższego czasu obserwujemy zamiłowanie do wyrazistych i żywych barw. Znalazło się tu miejsce na rozmaite odcienie zieleni. Będą one wciąż modne w nadchodzącym sezonie, ale ustąpią nieco miejsca fioletowi, który zyskuje miano bezkonkurencyjnego. Odcienie lawendowe, szafirowe, fiołkowe i nie tylko. Staną się cudownym pomysłem na wyraziste dekoracje, choć równie dobrze będą się prezentowały jako tło, na przykład malując jedną ze ścian na wybrany kolor z palety fioletów. Na takim tle najlepiej prezentują się proste w swojej formie lampy. Minimalistyczne pod względem dekoracyjności, za to wysokie, o obszernych podstawach, geometryczne lub z ciekawymi krzywiznami. Światło w połączeniu z fioletem tworzy ciekawe efekty, które wnętrzom dodają niezwykłego uroku.

Geometria zawsze na topie

Geometryczne kształty na dobre zagościły wśród topowych pomysłów na urządzanie wnętrz. Ten trend długo nie wyjdzie z mody. Warto szukać go zatem zarówno wśród podstawowych elementów
wyposażenia, chociażby mebli, jak i tak ważnego we wnętrzach oświetlenia. Okrągłe i owalne, kwadratowe i prostokątne podstawy lamp lub ich klosze – to pomysł na połączenie mody z funkcjonalnością. Przyjrzyjmy się tegorocznym targom wnętrzarskim i poszukajmy w nich inspiracji.
Wymienione bowiem propozycje, które już są na topie, ale i będą na pierwszym miejscu w nadchodzącym sezonie, to dopiero niewielka część możliwości, jakie oferują nam projektanci.
Wybierając oświetlenie pamiętajmy o tym, by moda szła w parze z funkcjonalnością.