Jesienne DIY - 6 pomysłów z motywem liści

1 paź 2022
Witajcie!
Liście jeszcze nie przybrały kolorów jesieni, ale już dzisiaj można pomyśleć co z nich zrobić, gdy już się zarumienią.

Jeśli jesteś fanem prostych i efektownych projektów DIY na pewno znajdziesz na poniższej liście pomysł dla siebie :) Zaproś do zabawy swoją pociechę!

Świecznik ze słoika i jesiennych liściJesienne wieczory mają swój niepowtarzalny klimat dlatego warto go również podkreślić dekoracjami dodającymi otuchy i ciepła. Dosłownie! Świeczniki zrobione ze słoika, liści, kleju i kawałka rafii - prosty sposób na ręcznie wykonane dekoracje.

Źródło i instrukcja krok po kroku.

Poszewka na poduszkę z wieńcem z jesiennych lisci

Źródło.

Jeśli Twój dom zmienia się wraz ze zmianą pór roku jednym z "ruchomych" elementów są na pewno poszewki na ozdobnych poduszkach :) Być może spodoba Ci się liściasty wieniec z kawałków filcu. Do wykonania potrzebujesz poszewek lub materiału, aby je uszyć i kolorowe arkusze filcu, a także akcesoria do szycia i maszyna lub sprawne dłonie.

Girlanda z liści pokrytych brokatem


Te liście to HIT internetu wśród jesiennych inspiracji zeszłego roku - być może jednak ktoś go przegapił - nie mogło zabraknąć tego projektu DIY w moim liściastym zestawieniu :) Wystarczy, że liście pokryjesz brokatem w kleju lub najpierw położysz klej, a następnie posypiesz liść brokatem.

Źródło i opis wykonania.

Wieniec z liści w kolorach jesieni

Gdy wszystkie liście jeszcze nie są zmoczone i szarobure warto wykorzystać ich różnorodność i zrobić wieniec do dekoracji drzwi lub stołu. Do bazy (którą można kupić gotową, np ze styropianu lub wykonać samodzielnie z papieru) przytwierdź liście za pomocą drucika, który owiniesz wokół łodyżek. To mój ulubiony projekt z dzisiejszego wpisu!

Źródło i więcej zdjęć z etapu przygotowywania wieńca.

Jesienne liście w graficzne wzory

Źródło

Gdy szukając inspiracji trafiłam na te liście od razu pomyślałam o zabawie z synkiem. Ja maluję na połowie liścia prosty wzór, a on z drugiej strony go odwzorowuje! :) Nie trzeba nawet zabierać liści do domu. Wystarczy, że na spacer zabierzesz marker, Porozrzucajcie pomalowane liście tam, gdzie je znaleźliście - chciałabym zobaczyć minę przechodniów, gdy je zauważą! :)

Girlanda z liści z literami

Źródło

Na koniec dekoracja, która może być nie tylko jesienną, ale nawet poczekać na Halloween ;) Idealna do nauki literek - zapiszcie swoje imiona lub powitanie dla gości.

No i jak, którego projektu zaczynamy? :)