6 wskazówek jak urządzić wąski i długi przedpokój

20 kwi 2018

Wąski przedpokój to udręka wielu mieszkań. To zazwyczaj długie i ciemne pomieszczenie  sprawia wiele kłopotów aranżacyjnych. Zapewne wiecie, co mam na myśli. Jak sprawić, żeby korytarz stał się imponujący i ciekawie zaplanowany? Mamy na to sposób!


Aranżacja wąskiego przedpokoju to nie lada wyzwanie. Bardzo łatwo można przekombinować i zrobić z pomieszczenia "klitkę". Na szczęście dzięki bogactwu materiałów i zastosowaniu wizualnych sztuczek uzyskasz zadowalający efekt. Projekt wąskiego przedpokoju skupia się przede wszystkim na złudzeniu optycznym.


Kolory

Jak większość kobiet wie - czarny wyszczupla. Tak samo dzieje się z pomieszczeniami. Ciemny kolor sprawia, że wnętrze wygląda na mniejsze i jest bardziej przytłaczające.Nie ma nic gorszego jak z tak małego miejsca jakim jest wąski przedpokój zrobić jeszcze mniejsze. Jasne kolory nieco powiększą metraż.
Można wykorzystać również inny zabieg, mianowicie sufit i najbardziej odległą ścianę pomalować na ciemny kolor. To spowoduje "przyciągnięcie" tej najbardziej odsuniętej ściany.
Fani przygaszonych barw nie muszą być zasmuceni. Jak najbardziej można zastosować te ciemniejsze tony, aczkolwiek należy je złagodzić jasnymi dodatkami (jasna drewniana podłoga, sztukaterie, biały sufit itp.)

fot. Callvey


Lustra

Stosowanie luster jest częstym zabiegiem wykorzystywanym w optycznym powiększeniu przestrzeni. Bez wątpienia odbicie jednej ściany od podłogi do sufitu otworzy pomieszczenie i da złudzenie szerokości.

Wąski regał na buty / toaletka

Długi przedpokój optycznie pomniejszymy,ustawiając w okolicach jego środka wąską toaletkę lub regał. Na rynku jest dość sporo mebli o wąskich gabarytach, które idealnie będą pasowały do tego typu pomieszczenia.

Przedpokój z czarnymi i żółtymi elementami

Przeszklone drzwi do pomieszczeń

Przez przeszklone drzwi będzie przebijać światło, które wpada do sąsiednich pomieszczeń.

Dywanik

Mogło by się zdawać, że tak niepozorny element dekoracyjny jakim jest dywan, w przestrzeni przedpokoju nie ma znaczenia. A jest wręcz odwrotnie! Chodniczek znakomicie skraca hol. Świetnie sprawdzi się taki w poprzeczne paski lub bardzo wzorzysty.
Jasny przedpokój w kamienicy 

Oświetlenie

Częsty brak naturalnego oświetlenia w wąskim przedpokoju sprawia, że to pomieszczenie jest za mało wyeksponowane i niestety przez wiele osób aranżacyjnie pomijane. A gra świateł robi różnicę ;) Przykładem mogą być wpuszczane profile LED. Przemyślane ułożenie nie tylko skróci przedpokój ale i rewelacyjnie go oświetli.

Gdzie można się zainspirować aranżując wąski przedpokój? Warto wybrać się do hotelu :) tam długie hole przyprawiają o zawrót głowy, zwłaszcza te modelowo zaprojektowane.źródła zdjęć: 1 / 2 / 3 / 4