Jak wykończyć ścianę w kuchni? cegiełka, mozaika, lacobel

7 wrz 2020
Przestrzeń nad blatem kuchennym to miejsce, które najczęściej ulega zabrudzeniom. Z tego powodu wspomniana ściana powinna być przede wszystkim odporna na zmywanie. Zatem w jaki sposób możemy ją zaaranżować, aby wyglądała idealnie oraz żebyśmy nie mieli problemów z jej czyszczeniem?

Białe płytki-cegiełki ułożone w jodełkę.Cegła na ścianie w kuchni.

Zaimpregnowana cegła w kuchni z czarnymi szafkami.

Kamień na ścianach w czarnej kuchni.


Marmur między szafkami w kuchni.


Modne wykończenie ścian w kuchni


Ściana nad blatem w kuchni to miejsce bardzo wrażliwe, które bardzo często jest myte. Dlatego bardzo dobrym pomysłem na jego wykończenie jest ozdobienie specjalną farbą zmywalną. Również wiele osób decyduje się na montaż tapety, na którą położone zostaje szkło. Doskonałym rozwiązaniem jest także położenie parkietu na ścianie lub mlecznej tafli wykonanej ze szkła hartowanego. W tym miejscu idealnie sprawdzi się także kamienne wykończenie z płyt granitowych.


Imitacja kamienia między drewnianymi szafkami kuchennymi.

Szary lacobel nad blatem w kuchni.Kwadratowe płytki z wzorami na ścianie w kuchni.

Szara cegiełka dookoła okna w kuchni.

Szare heksaony, mozaika na ścianie w kuchni.

Decydując się na remont kuchni powinniśmy go dobrze zaplanować. Warto pamiętać, iż obecnie dostępnych jest bardzo wiele nowoczesnych materiałów, za pomocą których możemy ciekawie wykończyć ścianę nad blatem.

Np. gładki, łatwy w myciu lacobel, który dostępny jest w wielu barwach, a także szklane panele z grafikami i personalizowanymi nadrukami.

Jasnoniebieski lacobel na ścianie nad szafkami w kuchni.


Która z opcji i powyższych stylizacji najbardziej przypadła Ci do gustu? Na jakie rozwiązanie zdecydowałaś się w swojej kuchni? Daj znać w komentarzu!