Antalis Design Awards – poznaj zwycięzców

17 paź 2017

Antalis Design Awards jest wyjątkowym konkursem skierowanym do najlepszych projektantów i grafików w Polsce.


Pierwsza edycja pozwoliła wyłonić najbardziej kreatywne prace w dwóch artystycznych kategoriach:

ART - w której zadaniem uczestników było zaprojektowanie okładki notesu kreatywnego,
DESIGN - gdzie pasjonaci wnętrz mieli za zadanie wykonanie wzoru tapety dla nowoczesnego biura startup.

Jury stworzone ze znanych i cenionych polskich artystów-grafików oraz ekspertów wzornictwa. Znaleźli się w nim: Andrzej Pągowski, Dawid Korzekwa, Jarosław Bujny, Natalia Nguyen oraz Xavier Jouvet.


Wpłynęło ponad 700 prac, zgłoszonych do oceny jury w obu kategoriach. Burzliwe dyskusje jurorów przy wyborze zwycięskich prac przysporzyły wszystkim wielu emocji. W związku z tym pojawiła się zupełnie nieoczekiwana niespodzianka... Organizator konkursu zdecydował o przyznaniu dwóch pierwszych miejsc w kategorii ART!

Uroczysta gala wręczenia nagród organizowana na Mysiej 3 w Warszawie odbyła się 28 września. W tym dniu poznaliśmy wszystkich zwycięzców pierwszej edycji konkursu Antalis Design Awards 2017:

Barbara Karpiel – nagroda publiczności w kategorii ART,
Martyna Wójcik-Śmierska – III miejsce w kategorii ART,
Ola Szmida – I miejsce w kategorii ART,
Karol Pomykała - I miejsce w kategorii ART,

Karolina Kmieciak – nagroda publiczności w kategorii DESIGN,
Andrzej Kidaj – III miejsce w kategorii DESIGN,
Agnieszka Żylińska-Rękas – II miejsce w kategorii DESIGN,
Michał Pecko – I miejsce w kategorii DESIGN.


Po zakończeniu oficjalnej części gali, wszystkich uczestników zaproszono na poczęstunek z muzyką w tle. Wyjątkowo miła atmosfera wydarzenia sprzyjała nawiązywaniu ciekawych relacji oraz była doskonałą okazją do rozmów.

Zapraszamy do obejrzenia pamiątkowych zdjęć z gali wręczenia nagród:

Od organizatora:
Firma Antalis gratuluje zwycięzcom oraz dziękuje serdecznie wszystkim patronom akcji: STGU, Brief.pl, ASP Katowice, Visual Communication, Packaging Polska, Świat Druku, Grafmag. Podziękowania kierujemy również do wszystkich osób, które zgłosiły swoje projekty oraz do agencji Biuro Podróży Reklamy, która była realizatorem pierwszej edycji konkursu Antalis Design Awards.

Firma Antalis jest liderem w dystrybucji materiałów służących do komunikacji wizualnej: papierów dla poligrafii i biur, materiałów opakowaniowych i produktów z tworzyw sztucznych. Codziennie dostarcza 14 000 przesyłek na całym świecie i rozprowadza w ujęciu globalnym 1,8 ton papieru rocznie. W 2016 roku firma Antalis osiągnęła 2,459 miliardów euro obrotu, działając w 43 krajach i zatrudniając 5626 pracowników. Więcej informacji pod adresem www.antalis.pl.