Miedź, pudrowy róż i szarości we wnętrzu

17 mar 2018

Miedź we wnętrzach to trend, który już od jakiegoś czasu u nas gości. Jej ciepłe tony pozwoliły projektantom i właścicielom domów eksperymentować z szeregiem nowych wyglądów i faktur. W porównaniu do chromu, który wydaje się być bardzo sterylny, miedź nadaje świeży i ciepły powiew powietrza. Ten wyrafinowany metal można zastosować w każdej przestrzeni i doskonale łagodzi schemat elementów przemysłowych.


Niesamowicie delikatnym połączeniem okazuję się zestawienie miedzi z pudrowym różem. Rose Quartz w 2016 roku był kolorem roku wg Pantone, o czym pisałam TU. Ten pastelowy, kobiecy kolor można zastosować na ścianach praktycznie w każdym pomieszczeniu, a niezliczona ilość dodatków w tym kolorze może stanowić dopełnienie szarościom i grafitom, które nadal cieszą się ogromną popularnością we wnętrzach.

Miedź w salonie:

Zdjęcie: The Design Chaser
Źródło

Miedź w jadalni:

Zdjęcie: Casa Vogue
Zdjęcie: Boca Do Lobo

Miedź w kuchni:

Źródło
Źródło

Miedź w sypialni:

 Źródło
Sypialnia z fototapetą (źródło)

Miedź w łazience:

Źródło

Miedź dobrze jest zestawiać we wnętrzu z elementami o różnych fakturach. Poniżej zestawienie jakie może się znaleźć w Waszym salonie:

1. Sofa Krokusar (SCANDICSOFA) - efektowna a zarazem bardzo wygodna sofa w skandynawkim stylu // 2. Włochata poszewka na poduszki, różowa poduszka dekoracyjna z połyskiem // 3. Lampa sufitowa Provence miedziana // 4. Metalowy świecznik Josh - miedziany // 5. Lustrzana rama miedziana na 5 zdjęć // 6. Miedziana lampa na trzech nogach Tripod Cooper -Zuiver // 7.  Stolik kawowy Honey czarno-miedziany // 8.  Ceramiczny wazon o geometrycznej formie - Almi Decor // 9. Kwietnik Copper M