Sofa w intensywnym kolorze - zestawienie 10 najciekawszych modeli

18 sie 2015
Usiądźcie wygodnie...

Ale zaraz zaraz, nie ma na czym? Świetnie się składa, bo dzisiaj będzie trochę o modzie do salonu.
A dokładniej o sofach, a w dodatku takich w kolorze. Dlaczego barwnych? Bo wzbudzają zainteresowanie i nie tylko :)

Urządzając salon często główkujemy, jak go wyposażyć, Wypoczynek jest jego główną częścią, Zaraz nasuwa nam się pytanie: jaki wybrać? Aktualnie sklepy meblowe oferują nam bogaty wybór nie tylko modeli ale i rodzajów materiałów i kolorów.

Kolorowe sofy są w tej chwili na topie. Dedykowane każdemu ale nie do każdego wnętrza. Wiadomym jest, że to właśnie ten mebel w modnym kolorze będzie najbardziej skupiał na sobie uwagę i ożywi każde pomieszczenie.

Poniżej namiastka tego, co możemy wybrać:

1. Sit Up by Vibieffe 
   
źródło: www.vibieffe.com/sofas/535.html
Innowacyjna modułowa sofa, która zmienia swój wizerunek według potrzeby. Głównym jej atutem jest posiadanie specjalnego urządzenia na bokach siedziska. Wypoczynek na tej sofie zyskuje inne miano :) 

2. Tevera by Aris Concept
źródło: www.arismebel.pl/pol/oferta,cat,0,prod,222,,sofy_i_fotele,,tevere.html
Nowoczesne siedzisko o bardzo lekkiej formie. Ciekawa kolorystycznie tapicerka, do niebiańskiego salonu z pazurem :) Sofa do podniesienia komfortu posiada podnoszone zagłówki,

3. My Desire by KARE DESIGN


źródło: www.kare-design.com/en/shop29998/products/trendshow/product_detail/79611/50/38/
Mebel który wzbudza chęc posiadania :) Jest to nowa i nowoczesna interpretacja klasycznej sofy Chesterfield. Z pewnością sprawi, że każde pomieszczenie stanie się światowym salonem, nie ważne czy w domu jednorodzinnym, bloku czy lofcie.

Elegancja zapewniona przez swą formą i design.  Sofa pokryta aksamitnym pluszowym pokryciem o pięknym limonkowym kolorze. Kanapa dla osób odważnych , wybierana przez indywidualistów podkreślających wyjątkowość swojego wnętrza.

4. Tufty-TOO by B&B Italia

źródło: www.bebitalia.com/en/products/sofas-tufty-too-40.html
Particia Urquiola zaprojektowała sofę, która aż prosi się o to, aby na niej usiąść - co więcej, swym designem pokazuje, że będzie to bardzo przyjemne. Obraz przekazuje wyczuwalne uczucie miękkości. Kanapa posiada funkcję modułową, dzięki czemu można łączyć ze sobą całą rodzinę kolekcji Tufty Time tworząc wyspy wypoczynkowe z możliwością jej przestawiania. Jest dostępna w bardzo szerokiej gamie kolorowych tkanin oraz skór.

5. Confluences by Ligne Roset


źródło: www.ligne-roset.pl/products.php?m1=2011&g=4

Kreatywna wizja wypoczynku Philippa Nigro. Wygląda niczym układanka, umożliwia niezwykłą dowolność form. Mebel poprzez swoje charakterystyczne nieuporządkowanie elementów nada wnętrzu "pazura".

Dzięki pełnej palecie barw można skomponować własną, niepowtarzalną kompozycję.

6. Setup by SOFTLINE


źródło: www.heban.pl/meble/nowoczesne/sofy/softline
Projektant Matthias Demacker zaproponował okrągłe, organiczne formy, które można zestawiać ze sobą w różnych kombinacjach i uzyskać formę, która będzie pasować do danego wnętrza. Każdy element można konfigurować pojedynczo lub wielokrotnie.

Uzupełnieniem dla kanapy są duże poduchy poprawiające komfort siedzenia. Dostępna jest w wielu barwach.

7. Agda by Sits

źródło: www.sits.eu/pl/produkty/agda?i=35&t=9
Piękna sofa, która swoim kształtem nawiązuje do duńskiego designu lat 60 i 70. Stworzona przez duet Says Who, posiada niebagatelną linię i doskonałe proporcje. Pomimo swoich dość dużych wymiarów posiada lekką formę, a niskie oparcie jest gładko połączone z podłokietnikami. Model ten idealnie wkomponuje się w loft, jak i przy doborze innego obicia do wnętrza klasycznego.

8. by CUBIT


źródło: www.cubit-shop.com/en-uk/sofa/sofa-combinations/
Ta oto modułowa sofa ma ogromne możliwości ustawień. Wszystkie elementy można ze sobą łączyć, co lepsze - można dokupić pojedyncze części. Jest 5 podstawowych rodzajów kompozytów posiadających wysoki poziom komfortu, dwa wysokości siedzisk, trzy wysokości oparcia oraz cztery wysokości podłokietników. Mnogość szerokości i głębokości poduszek do siedzenia powoduje możliwość zrobienia ponad (!) 600 kombinacji. I co jeszcze? Możliwość wyboru z palety 97 tkanin. Wszystko dla wygody użytkownika :)

9. Chopin by Comforty


źródło: www.comforty.pl/?pageId=7&pr=14&as=1
Coś od polskiego projektanta: Tomek Rygalik stworzył asymetryczną sofę, która doskonale sprawdzi się w minimalistycznych wnętrzach. Funkcjonalna a zarazem elegancka. We wnętrzu stanowi bardzo charakterystyczny akcent i wysuwa się na pierwszy plan. Sofa ta łączy w sobie dwa meble: szezlong i fotel, a silne magnesy pozwalają na zrobienie z nich całości.

Dlaczego nazwa Chopin? Otóż wywodzi się od skojarzenia tego pięknego mebla z fortepianem, pomnikiem w warszawskich łazienkach oraz z fryzurą kompozytora.

 10. Le Monde by NOTI


źródło:/www.noti.pl/meble/sofy-i-fotele/le-monde.html
Zaprojektowana przez młodego designera Leonardo Talarico kanapa, ma w swoim oparciu tylko kombinację poduszek ze specjalnie ukrytym stelażem. Nadaje to wrażenie lekkości pomimo tego, że gabarytowo jest ona duża. Siedziska połączone są asymetrycznie. Występuje w dwóch wersjach: na metalowych nóżkach i bez. Moduły pozwalają na komponowanie własnych zestawień.


Jaka jest Wasza opinia na temat takich sof?
Czy którąś z tych przeze mnie zaporoponowanych widzielibyście w swoim wnętrzu?

Pozostaje mi tylko napisać: bawcie się kolorami, nie bójcie się ich wprowadzać do swoich domów i mieszkań. Kolor we wnętrzu znaczy bardzo wiele :)

Do następnego :)

Ilona